Written by 16:29 Αποφάσεις Δ.Σ.

Τακτική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου μας στις 28/11/2006

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠ/KΩΝ Π.Ε.                                 Αγ. Παρασκευή 9-11-2006
«Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ»                                                            Αρ. Πρωτ.: 96
Γιαβάση 7 – 15242
Αγία Παρασκευή                                                                     Προς:
Τηλ-Fax: 2106399318                                           Όλους τους Εκπ/κους Π.Ε.
«Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ»                                                             μέλη του Συλλόγου μας
email:info@syllogosperiklis.gr

Καλείστε σύμφωνα με το καταστατικό μας, σε Τακτική Γενική Συνέλευση, που θα γίνει στις 28/11/2006, ημέρα Τρίτη και ώρα 8:30΄ στην αίθουσα εκδηλώσεων του 12ο Δημοτικό Σχολείου Χαλανδρίου, Ιωαννίνων και Ταϋγέτου, τηλ: 210-6847273, με θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Εκλογή Προέδρου και Γραμματέα της Γενικής Συνέλευσης.
  2. Εκλογή δύο (2) τριμελών εφορευτικών επιτροπών για τη   διεξαγωγή των αρχαιρεσιών .
  3. Ενημέρωση από αντιπροσώπους της 75ης Γενικής Συνέλευσης της Δ.Ο.Ε.
  4. Ενημέρωση από αιρετούς.
  5. Απολογισμός – Ομιλία  προέδρου για το απερχόμενο Δ.Σ. του συλλόγου.
  6. Κριτική πεπραγμένων του απερχόμενου Δ.Σ.
  7. Δευτερολογία προέδρου.
  8. Προτάσεις – ψηφίσματα.
  9. Παρουσίαση παρατάξεων και υποψηφίων για το Δ.Σ. του συλλόγου .
  10. Ψηφοφορία για ανάδειξη Δ.Σ. συλλόγου και Ε.Ε.

Οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη Δ.Σ. του συλλόγου μας και Ε.Ε. θα γίνουν σύμφωνα με το καταστατικό μας , την ίδια μέρα και από ώρα 13:00 έως 18.00

Για την ψηφοφορία θα λειτουργήσουν δύο (2) εκλογικά τμήματα.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην ψηφοφορία είναι η επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλοι οι συνάδελφοι, που υπηρετούν στην περιοχή του Συλλόγου, εφ’όσον έχουν τακτοποιήσει τις οικονομικές υποχρεώσεις στο Σύλλογο.

Οι επικεφαλείς κάθε ψηφοδελτίου καθώς και οι μεμονωμένοι υποψήφιοι, υποχρεούνται να καταθέσουν το ψηφοδέλτιό τους στο Δ.Σ. του Συλλόγου πέντε (5) μέρες τουλάχιστον πριν τη Γεν. Συνέλευση και από ώρα 18.30 έως 21.30 ή να το στείλουν με FAX στο τηλ. 210-6399318.

Υπενθυμίζεται ότι η παρουσία στη Γ.Σ. είναι υποχρεωτική.

Όσοι δεν προσέλθουν εξυπακούεται ότι θα εργαστούν, σε διαφορετική περίπτωση θα γίνει παρακράτηση μισθού τη συγκεκριμένη ημέρα.

Υ.Γ 1* Παρακαλούνται οι συνάδελφοι που είναι με απόσπαση να επικοινωνήσουν με τους εκκαθαριστές  των γραφείων  πληρωμής τους , για να μην τους γίνει κράτηση συνδρομής . Αν επιθυμούν να ψηφίσουν η πληρωμή της συνδρομής θα γίνει στο σύλλογό μας .

Υ.Γ 2* Οι συνάδελφοι που μετατέθηκαν φέτος να επικοινωνήσουν με τους εκκαθαριστές των γραφείων πληρωμής τους , για να μην τους γίνει κράτηση συνδρομής . Στους συναδέλφους αυτούς η κράτηση της συνδρομής θα γίνει από τους εκκαθαριστές των γραφείων μας το Φεβρουάριο.

Για το Δ.Σ. του Συλλόγου μας

ypografi