Written by 16:06 Αποφάσεις Δ.Σ.

Τακτική Γενική Συνέλευση

Γιαβάση 7 -15242

Αγ. Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2010

Αρ. Πρωτ.: 67

Προς: Όλους τους Εκπ/κους Π.Ε. μέλη του Συλλόγου μας

Θέμα: Τακτική Γενική Συνέλευση

Καλείστε σύμφωνα με το καταστατικό μας, σε Τακτική Γενική Συνέλευση, που θα γίνει στις24/11/2010, ημέρα Τετάρτη και ώρα 8:30΄ στην αίθουσα εκδηλώσεων του στο 1ο Δημοτικό Σχολείο ΧολαργούΠερικλέους 53 Χολαργός, τηλ: 210-6511198, με θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Εκλογή Προέδρου και Γραμματέα της Γενικής Συνέλευσης.
  2. Εκλογή δύο (2) τριμελών εφορευτικών επιτροπών για τη   διεξαγωγή των αρχαιρεσιών.
  3. Ενημέρωση από Αιρετό ΚΥΣΠΕ
  4. Ενημέρωση από εκπρόσωπο ΔΟΕ
  5. Ενημέρωση από αιρετούς ΠΥΣΠΕ.
  6. Ενημέρωση από αντιπροσώπους της 78ης Γενικής Συνέλευσης της Δ.Ο.Ε.
  7. Έκθεση πεπραγμένων από τον Πρόεδρο του απερχόμενου Δ.Σ. του Συλλόγου.
  8. Κριτική πεπραγμένων του απερχόμενου Δ.Σ. – προτάσεις – Ψηφίσματα
  9. Παρουσίαση παρατάξεων
  10. Ψηφοφορία για ανάδειξη Δ.Σ. συλλόγου και Ε.Ε.

Οι αρχαιρεσίες για την ανάδειξη Δ.Σ. του συλλόγου μας και Ε.Ε. θα γίνουν σύμφωνα με το καταστατικό μας, την ίδια μέρα και από ώρα 14:00 έως 18.00

Για την ψηφοφορία θα λειτουργήσουν δύο (2) εκλογικά τμήματα.

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή στην ψηφοφορία είναι η επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας.

Δικαίωμα ψήφου έχουν όλοι οι συνάδελφοι (μόνιμοι, αναπληρωτές και Αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου), που υπηρετούν στην περιοχή του Συλλόγου, εφ’ όσον έχουν τακτοποιήσει τις οικονομικές υποχρεώσεις στο Σύλλογο.

Οι επικεφαλείς κάθε ψηφοδελτίου καθώς και οι μεμονωμένοι υποψήφιοι, υποχρεούνται να καταθέσουν το ψηφοδέλτιό τους στο Δ.Σ. του Συλλόγου μέχρι την Παρασκευή 19 Νοεμβρίου 2010 και από ώρα 18.30 έως 21.30 ή να το στείλουν στο Σύλλογο με FAX στο  210-6399318.

Υπενθυμίζεται ότι η παρουσία στη Γ.Σ. είναι υποχρεωτική.

Υ.Γ 1* Παρακαλούνται οι συνάδελφοι που είναι με απόσπαση να επικοινωνήσουν με τους εκκαθαριστές των γραφείων πληρωμής τους και να τους ενημερώσουν να μην γίνει παρακράτηση συνδρομής, εφόσον επιθυμούν να ψηφίσουν στο Σύλλογό μας. Η πληρωμή της συνδρομής θα γίνει στο σύλλογό μας την ημέρα της συνέλευσης.

Υ.Γ 2* Οι συνάδελφοι που μετατέθηκαν φέτος να επικοινωνήσουν με τους εκκαθαριστές των γραφείων πληρωμής τους, για να μην τους γίνει παρακράτηση συνδρομής. Η παρακράτηση της συνδρομής τους θα γίνει από τους εκκαθαριστές των γραφείων μας το Δεκέμβριο.

Υ.Γ. 3* Οι Αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου θα εξοφλήσουν τη συνδρομή τους την ημέρα της συνέλευσης.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο

enim_03-03-2010_clip_image002