Written by 16:07 Ανακοινώσεις, Αποφάσεις Δ.Σ., Αρχική Σελίδα, Δελτία Τύπου

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ-ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ-ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ, ΟΧΙ ΣΤΟ « ΚΟΥΡΕΜΑ » ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Γιαβάση 7 -15242

Αγ. Παρασκευή, 10 Απριλίου 2013
Αρ. Πρωτ.: 79

Προς:

Ένωση Γονέων Χαλανδρίου

Ένωση Γονέων Αγίας Παρασκευής

Διεύθυνση Δ.Ε. Β΄Αθήνας

Διεύθυνση Π.Ε. Β΄Αθήνας

ΔΟΕ

Όλους τους Εκπ/κους Π.Ε. μέλη του Συλλόγου μας

Θέμα:           ΨΗΦΙΣΜΑ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. «Ο Περικλής » εκφράζει την αμέριστη συμπαράστασή του στο δίκαιο αγώνα των γονέων των μαθητών του Δήμου Χαλανδρίου ενάντια στην πρόταση του διευθυντή Β΄βάθμιας εκπαίδευσης για συγχώνευση ή κατάργηση του 2ου Γυμνασίου Χαλανδρίου.

Μετά από αποφάσεις των γενικών συνελεύσεών τους η  Ένωση Συλλόγων Γονέων μαθητών Δήμου Χαλανδρίου και οι σύλλογοι γονέων του 1ου, 2ου, 4ου, 6ου Γυμνασίου και 2ου Λυκείου, προχώρησαν στις καταλήψεις των παραπάνω σχολείων σήμερα Τετάρτη 10 Απριλίου 2013 από 8.00- 14.30.

Δηλώνουμε ότι ο αγώνας των γονέων των μαθητών των σχολείων που απειλούνται με καταργήσεις – συγχωνεύσεις όπως και με κάθε άλλη μορφή συρρίκνωσης της Δημόσιας Εκπαίδευσης είναι αγώνας ολόκληρης της εκπαιδευτικής  κοινότητας και ολόκληρης της κοινωνίας.

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ-ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΑΜΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ-ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΟΧΙ ΣΤΟ « ΚΟΥΡΕΜΑ » ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ