Written by 20:59 ΔΙΕΞΟΔΟΣ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

Σύλλογος Περικλής αγωνιστικός ή επιστροφή στην υποταγή και το συμβιβασμό

%ce%b1%cf%86%ce%b9%cf%83%ce%b1%ce%b5%ce%ba%ce%bb16%cf%84%ce%b5%ce%bb

σημαια συσπείρωσης     ΔΙΕΞΟΔΟΣ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ

ΣΥΛΛΟΓΟΥ “Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ”

Πες στα παιδιά μη σταματήσουν

να προσπαθούν

τον ουρανό ν΄αγγίξουν

Σύλλογος  μαζικός, διεκδικητικός

Σύλλογος  – προπύργιο αγώνων

Συμμετέχουμε όλοι μας στη Γ.Σ. του Συλλόγου  μας, Τρίτη 29 Νοεμβρίου στο 12ο Δ.Σ. Χαλανδρίου.

Συμμετέχουμε  και παρεμβαίνουμε  στη συζήτηση και στη λήψη των αποφάσεων για όλα όσα μας αφορούν.

Δυναμώνουμε, ενισχύουμε, στηρίζουμε  τις δράσεις του.

Υπερασπιζόμαστε τον αγωνιστικό, διεκδικητικό προσανατολισμό του για την ανακοπή της καταστροφικής πορείας προς την πλήρη διάλυση του Δημόσιου Σχολείου και την ολοκληρωτική κατάργηση των εργασιακών δικαιωμάτων των εκπαιδευτικών του.

Συνεχίζουμε δυναμικά και αποφασιστικά να ξετυλίγουμε το νήμα του αγώνα…

Στις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών εκπροσώπων των εργαζομένων  στα υπηρεσιακά συμβούλια η παράταξη μας για 3η φορά ανέδειξε αιρετό στο ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας.

Στις εκλογές για το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου μας, η ΔΙΕΞΟΔΟΣ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ να είναι πρώτη δύναμη!

Είναι απαραίτητη προϋπόθεση:

για ένα συνδικάτο που οι αποφάσεις θα παίρνονται από τους πραγματικούς πρωταγωνιστές των αγώνων

για ένα σύλλογο πραγματικό πρωταγωνιστή στις ιστορικής σημασίας μάχες της περιόδου, που μακριά από τις λογικές της αδράνειας και της ήττας θα ξεδιπλώνει τη δράση του με αυτοτέλεια από το κράτος και τους μηχανισμούς του, με μοναδική δέσμευση την υπεράσπιση των δικαιωμάτων και των αναγκών της εργαζόμενης πλειοψηφίας και της Εκπαίδευσης, με αγωνιστικότητα, ταξική ενότητα και ανασυγκρότηση.

Φράζουμε το δρόμο στην ενδεχόμενη υπερίσχυση των αντιδραστικών δυνάμεων του συμβιβασμένου κομματικού, κυβερνητικού, γραφειοκρατικού συνδικαλισμού των  ΔΑΚΕ – ΑΚΣΥΑ/ΔΗΣΥ/ΠΑΣΚ  στο Σύλλογό μας, που θα βάλει οριστικά την ταφόπλακα στη λειτουργία του ως Συλλόγου με αγωνιστικό, διεκδικητικό προασανατολισμό για την υπεράσπιση των μορφωτικών αναγκών όλων των παιδιών και των εργασιακών δικαιωμάτων όλων των εκπαιδευτικών.

Στις εκλογές της 29ης ΝΟEMΒΡΗ

Ψηφίζουμε  όπως αγωνιζόμαστε

Στηρίζουμε το ψηφοδέλτιο του ανεξάρτητου ριζοσπαστικού συνδικαλισμού

ΔΙΕΞΟΔΟΣ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ