Written by 16:49 Αρχική Σελίδα

Σύλλογος Γονέων 6ου Δ.Σχ. Αγ. Παρασκευής:Τη “νίκη” τη φέρνει ο κοινός αγώνας εκπαιδευτικών-γονέων. Δικαίωση / Απαλλαγή εκπαιδευτικού του σχολείου.

γον1

γον2

Τη “νίκη” τη φέρνει

ο κοινός αγώνας

εκπαιδευτικών-γονέων

Ο Σύλλογος μας “Ο Περικλής” από την πρώτη στιγμή βρέθηκε δίπλα στους συναδέλφους μας στο 6ο Δημ. Αγίας Παρασκευής, δίπλα στους άδικα διωκόμενους συναδέλφους. Μαζί με το Σύλλογο Γονέων και την Ένωση των Συλλόγων Γονέων η κοινή δράση παρουσιάζει τα πρώτα θετικά αποτελέσματα. Θα αγωνιστούμε για τη δικαίωση όλων των συναδέλφων μας

Διαβάστε την ανακοίνωση του Συλλόγου Γονέων

Σύλλογος Γονέων 6ου Δημ. Σχ. Αγ. Παρασκευής

Δικαίωση / Απαλλαγή της κας Χαρβάλου

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας, με μεγάλη ανακούφιση ενημερώνει τους γονείς ότι, μετά από ταλαιπωρίες μηνών, η δασκάλα μας κ. Αλεξάνδρα Χαρβάλου επέστρεψε στο σχολείο μας την Τετάρτη 28-5-2014,δικαιωμένη και απαλλαγμένη από ΕΔΕ.
Στο πρόσωπό της αναγνωρίσαμε τον εκάστοτε εκπαιδευτικό που βάλλεται άδικα και βάναυσα αυτές τις δύσκολες εποχές και τον οποίο οφείλουμε να στηρίξουμε όλοι μας για να μην καταρρεύσει τον εκπαιδευτικό μας σύστημα.
Η κ. Χαρβάλου ΔΕΝ έφυγε ποτέ από το σχολείο μας. Ούτε πρόκειται να φύγει… Αποτελεί αναπόσπαστο μέλος της σχολικής κοινότητας του 6ου Δημοτικού Σχολείου, όπως άλλωστε και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί μας, που καθημερινά  μορφώνουν τα παιδιά μας και  διδάσκουν τις αξίες της ζωής.
Αυτό άλλωστε το μαρτυρούν τα δεκάδες παιδιά- απόφοιτοι του 6ου,που τρέχουν στο διάβα τους ,για μια αγκαλιά.!!!
Οι Γονείς είμαστε συμπαραστάτες στο έργο τους!
Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων

Last modified: 4 Ιουνίου 2014