Written by 22:54 Εκπ/κή Συσπείρωση

Στο Σύλλογο μας βρεθήκαμε στην πρώτη γραμμή. Συνεχίζουμε.

H Eκπαιδευτική  Συσπείρωση χαιρετίζει όλους τους συναδέλφους που για μια ακόμα χρονιά μας εμπιστεύτηκαν και μας ανέδειξαν Α΄ δύναμη στις εκλογές του Συλλόγου μας. Ο Σύλλογος μας έχει αλλάξει πρόσωπο.

Οι συνάδελφοι μας και με τη ψήφο τους στήριξαν το ταξικό-αγωνιστικό προσανατολισμό του σωματείου μας.

Ο εργοδοτικός-κυβερνητικός συνδικαλισμός με τη στήριξη του μηχανισμού που δημιούργησε  ο Δ/ντής Εκπ/σης Β΄Αθήνας και στελέχη του ΥΠΑΙΘ προσπάθησαν να «πάρουν» το σωματείο μας, όπως και τους άλλους Συλλόγους της Β΄ Αθήνας.  «Φάγαν τα μούτρα τους».

Βρεθήκαμε στην πρώτη γραμμή για να υπερασπιστούμε τα δικαιώματα και να οργανώσουμε τις διεκδικήσεις μας. Συνεχίζουμε.

Γνωρίζουμε καλά ότι οι μεγάλες ανατροπές, οι μεγάλες αλλαγές και τα μεγάλα κινήματα, έρχονται από την ίδια τη βάση των εργαζόμενων.

Με το βλέμμα στους αγώνες για να μην περάσει η «αξιολόγηση» για την υπεράσπιση της δημόσιας και δωρεάν εκπ/σης και όλων των δημόσιων αγαθών, ενάντια στη λιτότητα και στις περικοπές του εργατικού εισοδήματος. Για σταθερή και μόνιμη δουλειά για όλους, για να μη χάσει κανείς τη δουλειά του.

Έχουμε ανοιχτά τα αυτιά μας σε κάθε κριτική, μαθαίνουμε από τα λάθη μας για να μην τα επαναλαμβάνουμε, προσπαθούμε να αντιμετωπίζουμε τις αδυναμίες μας.

Δεν είμαστε αυτοί που θα φέρουμε το φως,

είμαστε αυτοί που θα λέμε ότι το σκοτάδι δεν είναι ανίκητο.

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2014 ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2013
        ΨΗΦΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΔΡΕΣ ΨΗΦΟΙ ΕΔΡΕΣ