Written by 19:00 Αποφάσεις Δ.Σ., Αρχική Σελίδα

“Περικλής”:βραδιά ασμάτων, οινοποσίας και ευφρόσυνων εδεσμάτων. Παρασκευή13Φεβρουαρίου

Αγ. Παρασκευή, 11 Φεβρουαρίου 2015
Αρ. Πρωτ. 39Προς: Τους συναδέλφους μέλη του συλλόγου  μας

ΘΕΜΑ:  Μουσική χορευτική βραδιά με το Σύλλογό μας

Όταν χορεύεις γράφεις στη γη αυτό που θέλει να πει η ψυχή σου.
Κ. Καβάφης

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι,

Υπενθυμίζουμε το ραντεβού μας για αύριο Πέμπτη 12 Φλεβάρη 5- 8μ.μ. στα γραφεία του Συλλόγου μας για δήλωση συμμετοχών με προπληρωμή των προσκλήσεων στη μουσική χορευτική βραδιά του Συλλόγου μας.

Συνευρισκόμαστε   την Παρασκευή 13 Φεβρουαρίου

στο ΠΕΡΑΝ το Καφέ αμάν της Πόλης , Λ. Δεκελείας 20 Ν.Χαλκηδόνα 143 43

όπου ο Σύλλογός  μας διοργανώνει βραδιά ασμάτων, οινοποσίας και ευφρόσυνων εδεσμάτων μεσούσης της  Αποκριάς σε πνεύμα Διονυσιακό και ανυπόταχτο.

Ήτοι λαϊκό γλέντι για τους συναδέλφους μέλη του συλλόγου μας και τη συντροφιά τους, με γεύσεις και αρώματα  της Ανατολής, με μουσικές και ρυθμούς του λαϊκού, του ρεμπέτικου και του σμυρναίικου ρεπερτορίου.

Πλήρες  μενού  εξαιρετικής Πολίτικης κουζίνας.

Πλούσιο μουσικό  πρόγραμμα με τη Θεοδοσία Στίγκα σε Λαϊκά, Ρεμπέτικα, και Παραδοσιακά τραγούδια και τον  Αρμενιοσύριο σολίστα.στο ούτι,  συνθέτη και τραγουδιστή, Haig Yazdjian  και το μουσικό σχήμα τους.

Ο  Σύλλογός μας  εξασφάλισε ιδιαίτερη προσφορά 20 ευρώ ανά άτομο έναντι των 25 ευρώ γενικής ατομικής κατανάλωσης.

Για να σας προϊδεάσουμε για τις γαστριμαργικές και  μουσικοχορευτικές υποσχέσεις  της βραδιάς συμβουλευτείτε το μενού που παραθέτουμε και την ιστοσελίδα του Πέραν.

ΜΕΝΟΥ

ΟΡΕΚΤΙΚΑ  (ανά  4 άτομα)

• Χαιδαρί πολίτικο τζατζίκι με καρότο, άνιθο & βούτυρο γάλακτος
  • Μελιτζανοσαλάτα παραδοσιακή
  • Κοτόπουλο με κάρυ μέλι & σταφίδα
  • Τυροπιττάκια με φέτα και άνιθο
  • Σαλάτα Φετούς ψιλοκομμένα λαχανικά ντομάτα , αγγούρι , ραπανάκια , πιπεριά , μαιντανό , κρεμμύδι φρέσκο , πίττα κρουτόν , αρωματικό σουμάκ , λεμόνι και ελαιόλαδο
  • Πίτες φρεσκοφουρνιστές (ατομικές)

ΚΥΡΙΟ  ΠΙΑΤΟ  (ατομικό)

Ούρφα  κεμπάπ  το  μπιφτέκι μας , το παρασκευάζουμε από μοσχάρι , αρνάκι γάλακτος και μοσχάρι γάλακτος – ψημένο στα κάρβουνα , ή  Σις κοτόπουλο σουβλάκι μαριναρισμένο με παραδοσιακή συνταγή Μ.Ασίας , ή Σόφρα κεμπάπ  σουβλάκι   από χοιρινό μαριναρισμένο με παραδοσιακή συνταγή.

Συνοδεύονται  με πατάτες τηγανητές , ψημένη ντομάτα στη σχάρα.& κρεμμυδάκι   ή μπορούν να σερβιριστούν  γιαουρτλού & Αλή Ναζίκ (πουρές μελιτζάνας ελαφρά αρωματισμένης με σκόρδο).

ΕΠΙΔΟΡΠΙΟ

• Καζάντυμπι (ατομικό)  ή Κιουνεφέ (ανά 4 άτομα) – καθορίζεται μέχρι 2 μέρες νωρίτερα.

• Συμπεριλαμβάνεται η κατανάλωση σε αναψυκτικά , μπύρες βαρέλι Alpha , κρασί  Πέραν  ερυθρό  Cabernet  &  λευκό Sauvignon  , χωρίς περιορισμό.
  • Όλα τα φαγητά είναι φρέσκα και  παρασκευάζονται στο  ΠΕΡΑΝ
  • Στις πίτες και όπου απαιτείται φούρνος , χρησιμοποιούμε παραδοσιακό πέτρινο ξυλόφουρνο.
  • Όλα τα κρέατα είναι φρέσκα και Ελληνικά και ψήνονται στα κάρβουνα.

Πληροφορίες στη Γραμματέα (τηλ. 6977533041) ή την Πρόεδρο του Συλλόγου (τηλ. 6942496241)

Σας  περιμένουμε!

Η Πρόεδρος                                                      Η Γεν. Γραμματέας

Μαρία Κολόζη                                                      Άννα Μάγια Σταυροπούλου