Written by 23:13 Slider, Αποφάσεις Δ.Σ., Αρχική Σελίδα

“Περικλής”: Υπενθύμιση προθεσμιών για την εκστρατεία αλληλεγγύης στους πρόσφυγες από τη Ροζάβα

Γιαβάση 7 -15242

Αγ. Παρασκευή,  2 Φεβρουαρίου 2015
Αρ. Πρωτ. 29

Προς: Τους συναδέλφους μέλη του συλλόγου  μας

ΘΕΜΑ: Υπενθύμιση  προθεσμιών για την εκστρατεία αλληλεγγύης στους πρόσφυγες από τη Ροζάβα

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι,

Υπενθυμίζουμε ότι οι  προθεσμίες συγκέντρωσης των εφοδίων πρώτης ανάγκης για τους πρόσφυγες της Ροζάβα στο πλαίσιο της εκστρατείας   που διοργανώνεται από το σύλλογό μας και άλλους συλλόγους εκπαιδευτικών σε συνεργασία με  το Σωματείο Εκπαιδευτικών της Τουρκίας, Egitim Sen έχουν  ως εξής:

Συγκέντρωση του υλικού σε κάθε Σχολείο/ Νηπιαγωγείο  έως και  την Πέμπτη   5/2/15 και  μεταφορά του την Παρασκευή  6/2/15 σε ένα σχολείο του Δήμου που ορίζεται ως κεντρικός χώρος  συγκέντρωσης:

1.4ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου για όλες στις σχολικές μονάδες του Χαλανδρίου (Δ/ντής: Γ. Μπέλεσης , τηλ. 2106813036).

2.Τα σχολεία της Αγίας στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής για όλες στις σχολικές μονάδες της Αγίας Παρασκευής( Δ/ντής: Γ. Λογοθέτης, τηλ. 2106391314).

1. Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού για όλες στις σχολικές μονάδες Χολαργού- Παπάγου( Δ/ντρια: Γ. Οικονόμου, τηλ. 2106515590).

1. Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ν.Ψυχικού, για όλες στις σχολικές μονάδες Π. και Ν. Ψυχικού και Φιλοθέης ( Δ/ντής: Π. Χαβιάρης, τηλ. 2106715210).

1. Το 4ο Δημοτικό Σχολείο Βριλησσίων     για όλες στις σχολικές μονάδες   Βριλησσίων , Ν. και Π. Πεντέλης ( Δ/ντής: Δ. Δημητρίου, τηλ. 2108046275).

Σε περίπτωση που σε κάποιο ή κάποια σχολεία έχουν συγκεντρωθούν πολύ  μεγάλες ποσότητες υλικού πρώτης ανάγκης  παρακαλούμε τους συναδέλφους/σες  Δ/ντές/ντριες  και Προϊσταμένες να επικοινωνήσουν με το Σύλλογό μας.

Η Πρόεδρος                                                      Η Γεν. Γραμματέας

Μαρία Κολόζη                                                      Άννα Μάγια Σταυροπούλου

Last modified: 2 Φεβρουαρίου 2015