Written by 22:02 Slider, Αρχική Σελίδα, Δελτία Τύπου

Οι Διευθυντές των σχολείων μας προχωρούν στην αποδοχή όλων των αιτήσεων για το ολοήμερο (ανανεώνεται)

σχολεια1

Αγ. Παρασκευή,  14 Ιουνίου 2016
Προς: Τους συναδέλφους
μέλη του συλλόγου μας

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα της ΔΟΕ και του Συλλόγου μας, οι συνάδελφοι  Μπληζιώτης Κωνσταντίνος, Διευθυντής του 8ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής, Δημήτρης Δημητρίου, Διευθυντής του 4ου Δημοτικού Σχολείου Βριλησσίων, Γιάννης Λογοθέτης,  Διευθυντής του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής και Νίκος  Πετρόπουλος, Διευθυντής του 1ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής,  με δήλωσή τους που έστειλαν στο Σύλλογό μας, δηλώνουν ότι υπογράφουν το κάλεσμα και προχωρούν στην  αποδοχή όλων  των  αιτήσεων  μαθητών στο Ολοήμερο  Πρόγραμμα των  Δημοτικών  Σχολείων  που υπηρετούν  ανεξάρτητα από το αν  πληρούν τις προϋποθέσεις που προβλέπει η Υ.Α. και η νέα εγκύκλιος.

Καλούμε όλους τους συναδέλφους Διευθυντές/ντριες και Προϊσταμένες των Νηπιαγωγείων να πράξουν το ίδιο.

Ο κατάλογος παραμένει ανοιχτός και ανανεώνεται.

Αναφέρουμε τα ονόματα αυτών των Δ/ντών που έχουν αποστείλει ήδη δήλωση τους στο Σύλλογο μας.

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι,

στο χέρι μας είναι γι άλλη μια φορά να ακυρώσουμε στην πράξη τα σχέδια του Υπουργείου, ξεκινώντας από την υπεράσπιση της λειτουργίας του Ολοήμερου και επιτρέποντας να γεμίσουν τα σχολεία μας με όσα παιδιά έχουν ανάγκη τη φοίτηση στα Ολοήμερα τμήματα. Να το κάνουμε πράξη, να το δημοσιοποιήσουμε, να το διαδώσουμε.

Last modified: 14 Ιουνίου 2016