Written by 07:16 Slider, Αρχική Σελίδα

O Σύλλογος του Αμαρουσίου ευθύνεται για την εσφαλμένη παρακράτηση συνδρομής μελών του Σεφέρη

Με ανακοίνωση του το .ΔΣ. του Συλλόγου ΠΕ του Αμαρουσίου αναλαμβάνει την ευθύνη για την εσφαλμένη παρακράτηση της συνδρομής από μέλη του Συλλόγου Π.Ε. του Σεφέρη(Ν. Ιωνίας).

Δείτε την ανακοίνωση:

«Σχετικά με την παρακράτηση της συνδρομής των μελών του Συλλόγου μας και την από λάθος παρακράτηση συνδρομής από μέλη του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. «Γ. Σεφέρης» για λογαριασμό του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου».

Το Δ. Σ. του Συλόγγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου εκφράζει τη λύπη του και ζητά συγγνώμη από του συναδέλφους εκπαιδευτικούς – μέλη του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. «Γ. Σεφέρης» διότι εκ παραδρομής και λάθους, που βαρύνει αποκλειστικά τα μέλη του Δ. Σ. του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου, τους κρατήθηκαν χρήματα ως συνδρομή για λογαριασμό του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου χωρίς να φέρουν καμία απολύτως ευθύνη οι ίδιοι.

Ο Σύλλογος μας συγκεντρώνει τις συνδρομές των φυσικών προσώπων – μελών του μέσω παρακράτησης από τη μισθοδοσία των συναδέλφων που επιθυμούν και καταθέτουν σχετική υπεύθυνη δήλωση υπέρ του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου.

Κατά τη σύνταξη των φετινών καταστάσεων με τα μέλη του Συλλόγου μας που κατατέθηκε στη Δ/νση Π. Ε. Β΄ Αθήνας για να γίνει η παρακράτηση των συνδρομών των μελών μας για λογαριασμό του Συλλόγου εκ παραδρομής και λάθους συμπεριλήφθηκαν στους καταλόγους και ονόματα συναδέλφων που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία της περιοχής Λυκόβρυσης του Δήμου Πεύκης, η οποία ανήκει στη δύναμη του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. «Γ. Σεφέρης». Σημειώνουμε ότι για το λάθος αυτό δεν ευθύνονται οι υπάλληλοι της Β΄ Δ/νσης Π. Ε. Αθήνας οι οποίοι ενήργησαν με βάση τις καταστάσεις μελών που κατατέθηκαν από το Σύλλογό μας.

Ήδη σε επικοινωνία που είχαμε με τα μέλη του Δ. Σ. του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. «Γ. Σεφέρης» και με συναδέλφους εκπ/κούς των Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων της Λυκόβρυσης αναγνωρίσαμε το λάθος και φροντίσαμε να τους αποδοθούν πίσω τα χρήματα που τους κρατήθηκαν και το ίδιο θα κάνουμε για όλους τους συναδέλφους που από λάθος δικό μας τους κρατήθηκε συνδρομή υπέρ του Συλλόγου μας.

Σε κάθε περίπτωση όποιος/όποια συνάδελφος που υπηρετεί στα Δημοτικά Σχολεία & Νηπιαγωγεία της Λυκόβρυσης  διαπιστώσει ότι έγινε παρακράτηση συνδρομής υπέρ του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου μπορεί να επικοινωνήσει άμεσα με τα μέλη του Δ. Σ. του Συλλόγου Εκπ/κών Π. Ε. Αμαρουσίου (σημειώνεται στην κεφαλή του εγγράφου το τηλέφωνο της Προέδρου του Συλλόγου μας) για να του επιστρέφονται τα χρήματά του. Επίσης το Δ. Σ. του Συλλόγου μας δεσμεύεται ότι με το άνοιγμα των σχολείων την 1η Σεπτεμβρίου 2015 θα επικοινωνήσει με τα σχολεία και νηπιαγωγεία της Λυκόβρυσης για την αποκατάσταση κάθε είδους εκκρεμότητας αναφορικά με το θέμα αυτό. Ζητάμε και πάλι συγγνώμη από τους συναδέλφους, όμως τα λάθη είναι ανθρώπινα.

Η Πρόεδρος
Φ. Καββαδία
Ο Γραμματέας
Γ. Κοκκινομηλιώτης