Written by 17:55 Αρχική Σελίδα

Ο Σύλλογος Γονέων του 4ου Δημ. Σχ. Χολαργού για τη Διευθύντρια του Σχολείου

v.1.0_-1

Συναδέλφισσες,οι

πρέπει να τονίσουμε ότι στο 4ο Δημ.Σχ. Χολαργού ο Σύλλογος Διδασκόντων όπως όλοι οι Σύλλογοι Διδασκόντων του Συλλόγου μας “Περικλής” και η συντριπτική πλειοψηφία των Συλλόγων Διδασκόντων Π.Ε. σε όλη την Ελλάδα δεν προχώρησε οικειοθελώς την αυτοαξιολόγηση, έπίσης η Διευθύντρια   δεν προχώρησε στη σύσταση ομάδων εργασίας, ούτε συμπλήρωσε καμιά ηλεκτρονική φόρμα για την αυτοαξιολόγηση,όπως οριζόταν από το Υπουργείο Παιδείας.  Με λίγα λόγια η αυτοαξιολόγηση δεν εφαρμόστηκε. Η διευθύντρια έχει κάνει αίτηση παραίτησης για την αξιολόγηση.

Ο Σύλλογος Γονέων εκφράζει τη συμπαράσταση του για τη συγκεκριμένη στάση της απέναντι στην αξιολόγηση και εξαιτίας της άριστης συνεργασίας που έχουν οι γονείς μαζί της,  και ζητά από τη Διοίκηση να παραμείνει στη θέση της, Διευθύντρια στο 4ο Δημ. Σχ. Χολαργού.

Είναι αυτονόητο ότι ίδια επιθυμία έχουν και όλοι οι συνάδελφοι του Δημοτικού Σχολείου και συγχρόνως εκφράζουν, όπως και όλος ο Σύλλογος, την επιδοκιμασία μας για την αγωνιστική της στάση.

Last modified: 9 Ιουλίου 2014