Written by 14:50 Αποφάσεις Δ.Σ.

Μήνυμα συμπαράστασης στους εργαζόμενους στους Ο.Τ.Α. – Μήνυμα συμπαράστασης στους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Γιαβάση 7 -15242

Αγ. Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2011
Αρ. Πρωτ.: 75

Προς:

Όλους τους Εκπ/κους Π.Ε. μέλη του Συλλόγου μας

Θέμα1ο : Μήνυμα συμπαράστασης στους εργαζόμενους στους Ο.Τ.Α.

Αγαπητές/οι συνάδελφοι

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. «Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ» εκφράζει τη συμπαράστασή του στους αγωνιζόμενους εργαζόμενους των Ο.Τ.Α. που βρίσκονται αντιμέτωποι με την ανάλγητη κυβερνητική πολιτική και τη «βρώμικη» προπαγάνδα που στήνουν συγκεκριμένα φιλοκυβερνητικά κέντρα αποπροσανατολισμού και παραπλάνησης της κοινής γνώμης.

Ο αγώνας τους είναι δίκαιος και τίμιος.

Δηλώνουμε τη στήριξή μας σ’ αυτούς που ορθώνουν το ανάστημά τους στην αντιλαϊκή πολιτική.

Αγωνιζόμαστε όλοι μαζί για την ανατροπή των αντεργατικών μέτρων που «κλέβουν» τη ζωή μας!

Θέμα2 οΜήνυμα συμπαράστασης στους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Αγαπητές/οι συνάδελφοι

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. «Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ» δηλώνει τη συμπαράστασή του στους μαθητές της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που αγωνίζονται ενάντια στην υποβάθμιση της παιδείας, οραματιζόμενοι ένα καλύτερο δημόσιο και δωρεάν σχολείο.

Καταδικάζουμε οποιαδήποτε μορφή βίας, απ’ όπου κι αν προέρχεται και έχει σαν στόχο να κάμψει το φρόνημα και την αγωνιστικότητά τους.

enim_17-10-2011_clip_image002

Last modified: 20 Οκτωβρίου 2011