Written by 18:25 Αποφάσεις Δ.Σ., Αρχική Σελίδα, Δελτία Τύπου

Ευχαριστήριο του Συλλόγου μας στους Δήμους Παπάγου-Χολαργού και Χαλανδρίου

dimarxeio-xolargou

halandri-dialogos-polites-roussos

Ευχαριστήριο του Συλλόγου μας στις δημοτικές αρχές και τους εργαζόμενους των Δήμων Παπάγου-Χολαργού και Χαλανδρίου για τη συνδρομή τους στην οργάνωση  της  μεταφοράς και της  παράδοσης  του υλικού που συγκέντρωσε ο σύλλογός μας στο πλαίσιο της εκστρατείας αλληλεγγύης στους πρόσφυγες από το Κομπανί.

Καραβάνι αλληλεγγύης εκπαιδευτικών θα επισκεφτεί τους πρόσφυγες από το Κομπάνι που βρίσκονται στον καταυλισμό του Σουρούτς στα σύνορα Τουρκίας – Συρίας.

Στην αποστολή των εκπαιδευτικών Συλλόγων που είναι οκταμελής συμμετέχει και η Πρόεδρος του Συλλόγου μας “Ο Περικλής” Μαρία Κολόζη.

Δείτε τα δελτία τύπου του Συλλόγου μας:

Αγ. Παρασκευή,  15 Φεβρουαρίου  2015
Αρ. Πρωτ. 42Προς: ΔΗΜΟ ΠΑΠΑΓΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

Ευχαριστούμε θερμά  τη Δημοτική Αρχή του Δήμου Παπάγου – Χολαργού  και ιδιαίτερα τον Δήμαρχο κύριο Αποστολόπουλο και τον Αντιδήμαρχο Περιβάλλοντος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης κύριο Αυγουρόπουλο για τη συνδρομή τους στην οργάνωση  της  μεταφοράς και της  παράδοσης  του υλικού που συγκέντρωσε ο σύλλογός μας στο πλαίσιο της εκστρατείας αλληλεγγύης στους πρόσφυγες από τη Ροζάβα.

Η εκστρατεία διοργανώθηκε σε συνεργασία με  το Σωματείο Εκπαιδευτικών της Τουρκίας, Egitim Sen, μαζί με άλλους Συλλόγους Εκπαιδευτικών  με στόχο την αποστολή και παράδοση ανθρωπιστικής βοήθειας με είδη πρώτης ανάγκης  στους προσφυγικούς καταυλισμούς του Σουρούτς.

Ευχαριστούμε  επίσης ιδιαίτερα  τους εργαζομένους στην καθαριότητα του Δήμου Παπάγου Χολαργού   που έδωσαν εθελοντικά ένα δυνατό χέρι βοήθειας .

Η Πρόεδρος                                                               Η Γεν. Γραμματέας

Μαρία  Κολόζη                                                Άννα Μάγια Σταυροπούλου

Αγ. Παρασκευή,  15 Φεβρουαρίου 2015
Αρ. Πρωτ. 41Προς: ΔΗΜΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ & ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ

Ευχαριστούμε θερμά  τη Δημοτική Αρχή του Δήμου  Χαλανδρίου και ιδιαίτερα τον Αντιδήμαρχο Καθαριότητας και Περιβάλλοντος κύριο Χριστουλάκη για τη συνδρομή τους στην οργάνωση  της  μεταφοράς και της  παράδοσης  του υλικού που συγκέντρωσε ο σύλλογός μας στο πλαίσιο της εκστρατείας αλληλεγγύης στους πρόσφυγες από τη Ροζάβα.

Ευχαριστούμε  επίσης θερμά τον Αντιδήμαρχο  Παιδείας κύριο Αλεξίου  και τους εργαζομένους στην καθαριότητα του Δήμου Χαλανδρίου που έδωσαν εθελοντικά ένα δυνατό χέρι βοήθειας .

Μαρία  Κολόζη                                            Άννα Μάγια Σταυροπούλου

δείτε το δελτίο τύπου των Συλλόγων Εκπ/κών Π.Ε.:

Καραβάνι αλληλεγγύης εκπαιδευτικών στους πρόσφυγες από το Κομπάνι

Last modified: 15 Φεβρουαρίου 2015