Written by 21:56 Αρχική Σελίδα, Δελτία Τύπου

Δελτίο τύπου μη συγκρότησης ομάδων εργασίας Νο 2. Όσοι Σύλλογοι Διδασκόντων συνεδριάζουν αποφασίζουν τη μη συγκρότηση ομάδων εργασίας για την αυτοαξιολόγηση.

Ο Φόβος έχει αλλάξει στρατόπεδο!

Γιαβάση 7 -15242

Αγ. Παρασκευή,  13 Μαρτίου 2014
Αρ. Πρωτ.: 62

Προς: Συναδέλφους, μέλη του Συλλόγου μας.

Δελτίο τύπου   μη συγκρότησης ομάδων εργασίας Νο 2

Συναδέλφισσες,  συνάδελφοι,

Τέσσερις ακόμα  σχολικές μονάδες του συλλόγου μας συνέταξαν  και υπέγραψαν   πρακτικά συνεδριάσεων των Συλλόγων διδασκόντων (ένα  Νηπιαγωγείο της Αγίας Παρασκευής και ένα  Νηπιαγωγείο του Χολαργού, ένα Δημ. Σχολείο του Χαλανδρίου και ένα Δημ. Σχολείο της Αγίας Παρασκευής ) με αποφάσεις μη συγκρότησης ομάδων εργασίας στο πλαίσιο της εφαρμογής της ΑΕΕ.

Συγκεκριμένα στο Σύλλογο διδασκόντων του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής σε σύνολο 28 συναδέλφων οι 27 δήλωσαν ότι δεν επιθυμούν να συμμετάσχουν σε ομάδα εργασίας.

Συνεχίζουμε δυναμικά με συνεδριάσεις  των  Συλλόγων  Διδασκόντων στην κατεύθυνση έκδοσης αποφάσεων μη συμμετοχής στις ομάδες εργασίας, με βάση το πρακτικό της ΔΟΕ ή του  Συλλόγου μας ,με αποτέλεσμα να μη συγκροτηθούν πουθενά, να μην υπάρχει Δημ. Σχολείο ή Νηπιαγωγείο  που θα κινηθεί σε αντίθετη κατεύθυνση από τις συλλογικές αποφάσεις του κλάδου.

Η Πρόεδρος                                            Η Γεν. Γραμματέας

Ηλέκτρα Μήτσουρα                            Άννα Μάγια Σταυροπούλου