Written by 21:52 Ανακοινώσεις, Αποφάσεις Δ.Σ., Αρχική Σελίδα

Απάντηση του Συλλόγου Περικλής στο 16ο Δημ.Σχ. Χαλανδρίου σε σχέση με τα προβλήματα λειτουργίας από την πρόσφατη πλημμύρα.

Αγ. Παρασκευή, 25 Φεβρουαρίου 2013
Αρ. Πρωτ.:  68Προς:

Το Διευθυντή και το Σύλλογο Διδασκόντων                                                                                         του 16ου Δημ.Σχ. Χαλανδρίου

Κοιν:

Όλους τους Εκπ/κους Π.Ε. μέλη του Συλλόγου μας

Θέμα: :  «Προβλήματα λειτουργίας του 16ου Δημ. Σχ. Χαλανδρίου από την πρόσφατη πλημμύρα.»

Τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί στο 16ο Δημ.Σχ. Χαλανδρίου από την πρόσφατη μεγάλη νεροποντή, όπως μας αναφέρονται σε έγγραφό σας  που στάλθηκε στο Σύλλογο μας από το Διευθυντή του Σχολείου, είναι σημαντικά για τη λειτουργία της συγκεκριμένης σχολικής μονάδας.

Το Δ.Σ του Συλλόγου μας «Ο Περικλής» θα επιδιώξει άμεσα,  στις  26 Φεβρουαρίου, να απευθυνθεί στην Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου, αλλά και στο Διευθυντή Εκπαίδευσης της Β΄ Αθήνας  έτσι ώστε να επιταχυνθούν οι διαδικασίες αποκατάστασης  των σοβαρών προβλημάτων που μας εκθέτετε.

Θα σας ενημερώσουμε άμεσα για τα αποτελέσματα των πρωτοβουλιών μας, καθώς και για το συντονισμό των περαιτέρω  ενεργειών μας.

Εκτιμώντας ότι η δημοσιοποίηση των προβλημάτων συντήρησης και επισκευής των σχολικών εγκαταστάσεων  συμβάλλει στην ταχύτερη επίλυση τους,  σας ενημερώνουμε ότι ήδη έχουμε αναρτήσει  στην ιστοσελίδα του Συλλόγου μας το πρόβλημα της σχολικής σας μονάδας.

Ο Πρόεδρος                                                       Η Γ. Γραμματέας

Πότσης Κων/νος                                           Σταυροπούλου Άννα-Μάγια

Last modified: 25 Φεβρουαρίου 2013