Written by 07:38 Αρχική Σελίδα

5 Σύλλογοι ΠΕ καλούν σε παράσταση διαμαρτυρίας στην περιφερειακή Δ/νση εκπ/σης Αττικής Τετάρτη 29/6/2016, στις 12.30μμ

ΟΛΟΗΜΕΡΑ1

5 Σύλλογοι ΠΕ καλούν σε παράσταση διαμαρτυρίας στην περιφερειακή Δ/νση εκπαίδευσης Αττικής την Τετάρτη 29/6/2016, στις 12.30μμ

Σε συνέχεια των κινητοποιήσεων – παρεμβάσεων των συλλόγων στις συνεδριάσεις των ΠΥΣΠΕ για την οργανική σύνθεση και τις εκτιμήσεις για τα κενά και τα πλεονάσματα με στόχο να αποτυπωθούν οι πραγματικές ανάγκες της εκπαίδευσης και να ακυρωθεί ο υπολογισμός με βάση την Υπ. Απόφαση Φίλη για το νέο τύπο ολοήμερου σχολείου και τις ρυθμίσεις – κόφτη για το δημόσιο νηπιαγωγείο και την ειδική αγωγή, σύλλογοι ΠΕ καλούν σε σε παράσταση διαμαρτυρίας στην περιφέρειακή Δ/νση εκπαίδευσης Αττικής την Τετάρτη 29/6/2016, στις 12.30μμ.
Οι σύλλογοι απαιτούν και από τον περιφερειακό δ/ντή ο οποίος σύμφωνα με τον προγραμματισμό πρέπει να απαντήσει στο Υπ Παιδείας μέχρι την Τετάρτη 29/6, με τις εκτιμήσεις του για τη νέα σχολική χρονιά, να αποδεχτεί και να προωθήσει τις εκτιμήσεις που θα περιλαμβάνουν όλες τις πραγματικές ανάγκες της εκπαίδευσης.

Οι σύλλογοι που έχουν εκδόσει κάλεσμα :
Σύλλογος Περικλής
Σύλλογος Αριστοτέλης