Ομάδα διδασκαλίας
παραδοσιακών & λαϊκών χορών
Σχολ. Έτος 2010 - 2011

Διδασκαλία από τη συνάδελφο: Ράνια Ποντικού, Δασκάλα του Δημοτικού Σχολείου Πεντέλης

Δείτε φωτογραφίες από τα μαθήματα

Από τις 10 Φλεβάρη 2011 ξαναλειτούργησε στο Σύλλογό μας η ομάδα διδασκαλίας παραδοσιακών και λαϊκών χορών, στην οποία παραδίδονται δωρεάν μαθήματα στους συναδέλφους. Την ευθύνη των μαθημάτων έχει φέτος η συνάδελφος Ράνια Ποντικού, δασκάλα του Δημοτικού Σχολείου Πεντέλης.

Η παραπάνω συνάδελφος έχει αναλάβει αφιλοκερδώς να διδάξει τους/τις συναδέλφους μας παραδοσιακούς και λαϊκούς χορούς και βέβαια θα πρέπει να την ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα για αυτή την εθελοντική προσφορά της προς το Σύλλογό μας.

Τα μαθήματα γίνονται δυο φορές την εβδομάδα στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου, το διευθυντή του οποίου και Πρόεδρο του Συλλόγου μας, κ. Μπέλεση, ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική παραχώρηση του χώρου.

Κάθε Δευτέρα 8:00 το βράδυ μέχρι τις 9:30 γίνονται μαθήματα παραδοσιακών χορών και κάθε Πέμπτη 7:30 το βράδυ μέχρι τις 9:00 μαθήματα λαϊκων χορών.

Δείτε φωτογραφίες από τα μαθήματα

Δεν θα μπορούσαμε να μην κάνουμε μάθημα την Τσικνοπέμπτη,
αλλά και να μην τσικνίσουμε.
(Δεν τα φάγαμε όλοι μαζί... για τα χρήματα μιλάμε...
Τα σουβλάκια ασφαλώς και τα φάγαμε μαζί
και ας μην πλήρωσε ο Σύλλογος.
(Τσιγκούνη Πρόεδρε σε κεράσαμε κιόλας...)