Free songs
  •  
  •  

Οι μουσικές συναυλίες του Σεπτέμβρη στην Αττική

συναυλίες

Οι μουσικές συναυλίες του Σεπτέμβρη στην Αττική

 Μαζέψαμε και σας παρουσιάζουμε τις κυριότερες συναυλίες που θα γίνουν στην Αττική τον Σεπτέμβριο, επειδή ο Σεπτέμβρης προβλέπεται καυτός…καλό θα είναι να πάρουμε λίγες μουσικές ανάσες δροσιάς…

1 Δευτέρα
Χαίνηδες ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
2 Τρίτη
Ο Βασίλης Παπακωνσταντίνου τραγουδά Μίκη Θεοδωράκη ΗΡΩΔΕΙΟ
Γιώργος Νταλάρας ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
Νατάσσα Μποφίλιου ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Nick Waterhouse, His Majesty The King Of Spain GAGARIN 205
Τα τραγούδια του Ελληνικού Σινεμά ΘΕΑΤΡΟ ΡΕΜΑΤΙΑΣ
3 Τετάρτη
«Viva Maria» – αφιέρωμα στη Μαρία Κάλλας ΘΕΑΤΡΟ ΡΕΜΑΤΙΑΣ
4 Πέμπτη
Δημήτρης Ζερβουδάκης ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
Μιχάλης Χατζηγιάννης ΘΕΑΤΡΟ ΒΡΑΧΩΝ
5 Παρασκευή
Μάριος Φραγκούλης ΗΡΩΔΕΙΟ
Φοίβος Δεληβοριάς ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
Locomondo ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Maraveyas Ilegal ΒΕΑΚΕΙΟ
Κρατική Ορχήστρα Αθηνών Ευριπίδειο Θέατρο Σαλαμίνας
6 Σάββατο
Παντελής Θαλασσινός και φίλοι ΘΕΑΤΡΟ ΒΡΑΧΩΝ
8 Δευτέρα
Σωκράτης Μάλαμας ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Μανώλης Λιδάκης ΑΙΓΑΛΕΩ
Μαρινέλλα – Κώστας Χατζής ΚΑΤΡΑΚΕΙΟ
9 Τρίτη
Μελίνα Ασλανίδου ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
10 Τετάρτη
Χαρούλα Αλεξίου – Τάνια Τσανακλίδου ΘΕΑΤΡΟ ΒΡΑΧΩΝ
Athena (σμτ. Γ. Ανδρέου, Δ. Γαλάνη) ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
Συναυλία για τα παιδιά της Κόμπανι της Β. Συρίας ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
11 Πέμπτη
Luz Casal ΗΡΩΔΕΙΟ
Μίλτος Πασχαλίδης – Χρήστος Θηβαίος ΒΕΑΚΕΙΟ
Ελευθερία Αρβανιτάκη & Άλκηστις Πρωτοψάλτη ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Moon Duo, Melt Mountain ΑΝ CLUB
12 Παρασκευή
Vanessa Mae ΗΡΩΔΕΙΟ
FestivalaKi ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
13 Σάββατο
Φ.Πλιάτσικας & Prague Philarmonic Orch. (Στόκας, Χειλάκης, Liset Alea) ΗΡΩΔΕΙΟ
Happy Festival ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Paradise Lost STAGE VOLUME 1
«Απ” την “Ηπειρο στη Θράκη. ένα τραγούδι δρόμος» ΘΕΑΤΡΟ ΡΕΜΑΤΙΑΣ
14 Κυριακή
Γιάννης Αγγελάκας ΘΕΑΤΡΟ ΒΡΑΧΩΝ
Γιάννης Δόνδωρος ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
15 Δευτέρα
Θανάσης Παπακωνσταντίνου ΤΕΧΝΟΠΟΛΙΣ
Χάρης Πανόπουλος ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
16 Τρίτη
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – P.L.J.BAND (σμτχ. Γιάννης Κότσιρας – Εστουδιαντίνα ΗΡΩΔΕΙΟ
Δώρος Δημοσθένους ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
17 Τετάρτη
Γιάννης Χαρούλης ΚΑΤΡΑΚΕΙΟ
Η Ανεξάρτητη λαϊκή ορχήστρα «Μ.Θεοδωράκης» με Γλυκερία -Λάκη Χαλκιά ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ
Νίκος Πορτοκάλογλου ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΠΑΠΑΓΟΥ
18 Πέμπτη
Μαριέττα Φαφούτη ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
Ελευθερία Αρβανιτάκη & Άλκηστις Πρωτοψάλτη ΒΕΑΚΕΙΟ
Λεωνίδας Μπαλάφας STAGE VOLUME 1
Αλέκα Κανελλίδου ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΠΑΠΑΓΟΥ
Grave Digger, The Silent Rage ΚΥΤΤΑΡΟ
20 Σάββατο
Ελεωνόρα Ζουγανέλη ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
Rock Aid 2 – ΣΕΛΑΣ
Hungry Dukes, Mr.Highway Band, Ghostdanve the band ΚΗΠΟΘΕΑΤΡΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
21 Κυριακή
Μανώλης Κονταρός – Μάνος Μουντάκης ΒΕΑΚΕΙΟ
23 Τρίτη
Νίκος Πορτοκάλογλου ΑΛΣΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
24 Τετάρτη
Μ.Χατζιδάκις – τρόποι του φεγγαριού (Ε.Σ.Ο νεριτ, Πασπαλά, Vassilikos) ΗΡΩΔΕΙΟ
25 Πέμπτη
Μ.Χατζιδάκις – τρόποι του φεγγαριού (Ε.Σ.Ο νεριτ, Πασπαλά, Vassilikos) ΗΡΩΔΕΙΟ
Sivert Hoyem STAGE VOLUME 1
26 Παρασκευή
Ludovico Einaudi ΗΡΩΔΕΙΟ
27 Σάββατο
Μίλτος Πασχαλίδης ΚΗΠΟΣ ΜΕΓΑΡΟΥ
29 Δευτέρα
Γιώργος Νταλάρας – Dulce Pontes – Noa ΗΡΩΔΕΙΟ